Nagy büszkeség számunkra, hogy 2021-ben egy munkatársunk két kutyájával is részt vett a Puller Világbajnokságon. Ruskó Beatrix és két border collie-ja, Amy és Nola csupán néhány évvel ezelőtt ismerkedett meg ezzel a sporttal, és mindkettejüknek nagyon jó érzéke van a pullerhez. A világbajnokságon Amy Running versenyszámban az 5. helyen végzett, míg Jumpingban 18. lett. Nola pedig Runningban 9., Jumpingban 8. helyen zárta a versenyt a nagyon erős 31 fős mezőnyben.

Beáék két évvel ezelőtt, a kutyaiskolában próbálták ki először a pullert. “Ahogy befejeztük az alapfokú tanfolyamot, volt egy verseny Monoron. Abszolút kezdőként mentünk, tét nélkül, ám nagyon élveztük! Utolsó előtti helyen végeztünk mindkét versenyszámban. Akkor még csak Amy volt, valahogy a verseny körüli napokban dőlt el, hogy lesz második kutyánk. Ő lett Nola.” Azóta eltelt pár év, és Beáék már profi szinten űzik a sportot.

A hivatalos verseny két játékmódból áll: running és jumping. Running kategóriában a kutyának az elhajított mozgó pullert kell elkapnia úgy, hogy a játék túlguruljon a dobó zónából az elkapó zónába. Minden szabályos behozatal egy pontot ér. Jumping kategóriában a gazda kezében lévő karikát kell az ebnek megfognia, miközben lehetőleg négy lábbal felugrik a levegőbe, majd leérkezés után váltania kell a másik kézben lévő karikára. A kutya két pontot kap, ha elkapáskor mind a négy lába a levegőben van, egy pontot pedig akkor, ha csak két lábbal ugrik fel.

A versenyző kutyákat – méretük és fajtájuk szerint – külön kategóriákra osztják: lehet micro, mini, midi, maxi, heavyweight és drive. Utóbbi a nagysebességű kutyák számára jött létre, olyan kutyák versenyeznek benne mint Amy vagy Nola is. Ezen kívül vannak nem hivatalos kategóriák is, mint a baba, kezdő vagy veterán futamok.